Detail aktuality

Změna odbavování čeká na cestující v Libereckém kraji, týká se i MHD v Liberci

Změna odbavování čeká na cestující v Libereckém kraji, týká se i MHD v Liberci

Modernizace odbavovacího systému zahrnuje autobusy, vlaky i MHD. Ve vozidlech jsou nová zařízení umožňující načtení karty Opuscard i zakoupení jízdného bezhotovostní platbou, která je zpravidla levnější.

Starý odbavovací systém už neodpovídá požadavkům cestujících, tj. bezhotovostní platby, možnost nákupu přes e-shop anebo přestupní jízdenky bez plastové karty.

Změny proto budou zásadní. Například všechny jednotlivé jízdenky IDOL budou od září papírové a přestupní.

Stará Opuscard již nebude podporována a od 1. září 2023 na ni časový kupón nezakoupíte. Platné kupony však bude možné dojezdit do konce jejich platnosti, stejně tak bude fungovat v režimu elektronické peněženky. Náhradou bude nová karta Opuscard+, která však umožní také nákup kupónů přes e-shop. Kupóny bude možné přiřadit k In Kartě, Lítačce nebo platební kartě.  

Mění se i mobilní aplikace Idolka. K jednotlivým jízdenkám přibydou i vícedenní kupóny, tj. Časovky a Síťovky. Nyní v omezené nabídce a od září v plném sortimentu. Aplikace také umožní cestujícím například vyhledat nejrychlejší spojení v IDOL nebo najít nejbližší zastávku podle aktuální polohy.

Novinkou je e-shop IDOL, kde uživatelé po registraci najdou kompletní správu svého účtu. Vše si zařídí pohodlně z domova. Až na výjimky, jako jsou děti nebo senioři, u kterých je třeba ověřit věk pro získání nároku na slevu, už totiž není nutné navštěvovat kontaktní místa. E-shop umožňuje zakoupení vícedenních Časovek a Síťovek, online žádat o novou Opuscard+ nebo spravovat podřízené účty pro jinou osobu (např. dítě).

Od 1. září 2023 bude systém IDOL+ plně spuštěn s výjimkou MHD v Liberci, kde až do konce roku bude probíhat instalace nových prodejních terminálů.

Změna je snazší, než si myslíte a více informací naleznete na webu www.iidol.cz/idolplus.

IDOL ZMĚNY 2023IDOL ZMĚNY 2023

Korid nové logo